50. Kütüphane Haftamız'ı Kutladık

Bu yıl 50. düzenlenen Kütüphane Haftası, Sayın Valimiz Süleyman Tapsız'ın da katılımlarıyla Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezinde yapılan açılış töreni ile başladı. Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, İl Halk Kütüphanesi Müdürümüz Sayın Hüseyin Kara ve İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Abdullah Aldemirin yaptığı açılış konuşmaları ardından ’Kütüphaneler ve Kitap’’ konulu slayt gösterimi yapıldı.

Devamını oku...

 

Çocuk ve Gençlik Kütüphanemiz Hizmete Açıldı

Çocuk ve Gençlik Kütüphanemizin hizmete girmesinin ardından Sayın Valimiz Süleyman Tapsız, kütüphanede açılan kitap sergisini gezdi.Valimiz konuşmasında; 1915 yılında kahvehane olarak yaptırılan bulunduğumuz tarihi bina, Cumhuriyetin ilanından sonra Halkevi olarak kullanılmıştır. Halkevlerinin 1950 yılında kapatılmasıyla bu tescilli ve tarihi binada İlçe Halk Kütüphanesi 1954 yılında hizmete girmiştir. Bina 1958 yılında bir yangın geçirmiş olup, yangında binanın sahne ve çatı kısmının tamamı yanmış, kitapların çoğu ise kurtarılmıştır. Yangın sonrası aslı korunmadan onarım geçiren binada Kütüphanecilik hizmetlerine devam edilmiştir dedi.

Devamını oku...

 

İl Halk Kütüphanesi Personelinden Kaymakam ÇETİN'E Ziyaret.

Kilis İl Halk Kütüphanesi Müdürümüz Hüseyin KARA ve Kütüphanecilerimiz Elbeyli Kaymakamı Sayın Serap ÇETİN'İ makamında ziyaret ettiler. Elbeyli Kaymakamı Sayın Serap ÇETİN; "Eğitilmiş insan gücünün yetiştirilmesinde, eğitim ve öğretimin en vazgeçilmez aracının kitaplar olduğunu belirten ÇETİN, kütüphanelerin her türlü bilgi gereksinimini karşılayan, bulunduğu yörenin kültürel, bilimsel ve sosyal kalkınmasına katkı sağlayan kuruluşlar olarak önemli bir misyon üstlendiklerini ifade etti.

Devamını oku...

 

Sayfa 3 - 15